מאמרים

האם הגברים הישראלים אוהבים לקבל מתנות? - המשך המאמר


לדוגמא, הגבר האיטלקי הכה יודע בשרמנטיות חסרת הגבוות שלו מתאפיין בצרכנות מאוד גבוהה ומושקעת של אופנה ומוצרי אופנה כשעונים, תכשיטים נעליים, תיקים וכיו"ב עדי כדי כך שמומחים אופנה טוענים לא פעם שגברים איטלקיים יודעים להתלבש בסטייל יותר מהנשים באיטליה. עד כדי כך הוא הדבר עד שהדבר מעורר פליאה הכיצד גברים אלו שנלשבים בעיני נשות העולם כגברים כה מחוספסים וגבריים אינם יוצאים מביתם אלא אם כן הם לבשו את מיטב מחלצותיהם ואחר שפיזרו כמות נדיבה של בושם יוקרתי ביותר. אפילו אם הם עורכי דין דיני עבודה.
על כך צריך לזכור שבניגוד למציאות הישראלית שינקה את שורשיה מהתרבות הצברית המחסופסת האנטי אירופאית, הגבריות האיטלקית משלבת בצורה נפלאה את הסטייל האסתטיקה והגבריות הכה מחוספסת. שילוב זה הוא מה שיוצר את המשיכה הלא מוסברת של נשות העולם אל הגברים האיטלקיים.
אם כן, האם זה אומר שגברים ישראליים יכולים לאמץ את המנטליות הזו. קשה לומר אבל זהו תפקידם של הנשים לשכנע את הגבר שלהם שלהחזיק בושם יוקרתי או שעון מפואר שהם קנו להם כמתנה לא מפחית במאום מגבריותם, להיפך הוא הנכון. אכן אם נדרוש מבעלינו ללכת לקנות בגדים, ספק אם הוא ילך בשמחה ובששון אלא שאם כבר קנו לו הרי הוא לא יתנגד ללבוש את מה שקנו לו וכך אט אט מבלי משים יכול הגבר הישראלי למצוא את עצמו מוקף בארון בגדים אופנתי לצד בשמים והכל בזכות המתנות של אשתו.

חזרה לחלק ראשון